На Яворівщині відбулася зустріч із учасниками АТО

24 травня 2017

Днями у Яворівському районі відбулася зустріч  з учасниками АТО, членами родин загиблих учасників АТО та родинами учасників АТО, які перебувають у зоні АТО.

Зустріч відбулася за участі  голови Яворівської райдержадміністрації Ореста Хляна, голови Яворівської районної ради Володимира Сичака та головного державного  інспектора ГУ Держпраці у Львівській області Оксани Яворівської.

Фахівець ГУ Держпраці  поінформувала про трудові права та гарантії учасників АТО. Вона  наголосила, що на сьогодні  за всіма мобілізованими працівниками, як призваними на військову службу на особливий період, так і прийнятими за контрактом, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і  середній заробіток. Ці  законодавчі норми стосуються усіх підприємств без винятку, зокрема і приватних. Також у законодавстві передбачена 5% квота від середньооблікової чисельності штатних працівників для працевлаштування учасників АТО.

Окрім цього, Оксана Яворівська повідомила, що  у Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, (Львів-Винники, вул.Івасюка,31), щоденно у робочі дні працює «Єдине вікно» для надання комплексної допомоги учасниками АТО та демобілізованим.

Також для отримання консультацій та роз’яснень з питань трудового законодавства можна звертатись за “телефоном оперативного реагування” – (032) 235-48-42 або за адресою м. Львів, вул. Валова, 31 ( ІІ-поверх, каб.207).

До слова, за недотримання гарантій та пільг, встановлених Законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” згідно статті 265 КзПП України встановлена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 32000 гривень.