На виконання вимог приписів роботодавцями забезпечено повне або часткове погашення заборгованості із виплати заробітної плати на суму 26,5 млн.грн.

16 жовтня 2019

Упродовж 9 місяців 2019 року Головним управлінням Держпраці у Львівській області проведено 39 інспекційних відвідувань на 24 підприємствах-боржниках з виплати заробітної плати із загальною сумою боргу на них 28577,5 тис.грн.

За результатами проведених інспекційних відвідувань за фактами виявлених порушень законодавства про працю вжито наступні заходи:

– внесено 24 приписи на усунення виявлених порушень;

– на посадових осіб складено 13 протоколів про адмінправопорушення, які скеровано до суду для притягнення порушників до адміністративної відповідальності;

– за невиконання законних вимог головних державних інспекторів відносно посадових осіб перевірених підприємств винесено 15 постанов в порядку ст.188-6 КУпАП та накладено штрафів на загальну суму 16677 грн.;

– відповідно до вимог абзацу 3 частини 2 статті 265 КЗпП України винесено 17 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 211473 грн.

– за результатами проведених інспекційних відвідувань до правоохоронних органів передано 14 матеріалів в порядку ст. 214 КПК України для прийняття відповідного рішення, за ознаками, відповідальність за які наступає за ст.175 КК України.

Окрім цього, Головним управлінням ініційовано заслуховування 14 підприємств-боржників на засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості.  Тимчасовими комісіями заслухано посадових осіб 11 підприємств.

За результатами вжитих Управлінням заходів стосовно підприємств-боржників, у 2019 році 16 роботодавців на виконання приписів забезпечили (повне або часткове) погашення заборгованості із виплати заробітної плати на суму 26584,9 тис.грн. перед 3765 працівниками.

До слова, з набранням чинності нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, у випадку усунення у встановлений інспекторами праці термін виявлених під час інспекційного відвідування порушень в частині несвоєчасної та не у повному обсязі виплати  заробітної плати фінансова санкція до суб’єкта господарювання не застосовується.