Частина фунцій Держпраці з додержання нагляду за працею та зайнятістю передаватимуться до органів місцевого самоврядування

20 січня 2017

З 1 січня 2017 року Урядом запровадженні нововведення щодо передачі певних повноважень Держпраці органам місцевого самоврядування – містам обласного значення та новоутвореним територіальним громадам. Це стосується саме нагляду за працею та зайнятістю – офіційного оформлення працівників, виплати мінімальної заробітної плати,  правильності нарахування зарплатні, наданні відпусток тощо. Розповідає Голова Держпраці Роман Чернега під час ефіру у телепроекті «Політика. Ua» на телеканалі Рада.

«На сьогодні ми розробили ряд нормативних документів, порядки, що передбачатимуть, у який спосіб здійснюватимуть свої функції ті інспектори, які будуть набиратися в органи місцевого самоврядування. А також ті методики та порядки, які будуть передбачати взаємодію Держпраці та органів місцевого самоврядування. Для них це нове і вкрай необхідне, бо кожний міський голова знає, де є проблеми з дотриманням трудового законодавства, «на місцях» легше виявити і нелегальну зайнятість» – пояснює Роман Чернега.