Держпраці розпочинає кампанію щодо подолання незадекларованої праці у транспортній сфері та кур’єрській діяльності

28 жовтня 2020

На виконання доручення Прем’єр-міністра в Україні триває робота щодо подолання нелегальної праці. З 28 жовтня Держпраці розпочинає кампанію з метою легалізації працівників у транспортній сфері та кур’єрській службі.
Впродовж першого її етапу тероргани Служби спільно із соціальними партнерами – представниками ДФС, ПФУ, Служби зайнятості, Нацполіції та органів місцевого самоврядування посилено проводитимуть інформаційно – роз’яснювальну роботу саме серед підприємств зазначених галузей.
Також проведуть детальний аналіз стану оформлення трудових відносин у цих сферах. «З роботодавцями, котрі мають найвищий ризик використання незадекларованої праці, спершу проведемо роз’яснювальну роботу щодо негативних наслідків праці в тіні та надамо консультації щодо офіційного працевлаштування. Потім обов’язково промоніторимо, чи достатніми були інформаційні заходи», – пояснила начальник Головного управління Ольга Вільхова.
Слід зазначити, з початку року фахівцями Держпраці такі кампанії вже проведено серед підприємств торгівельної сфери, громадського харчування, будівництва та сільського господарства. Як свідчать статистичні дані, за їх результатами кількість застрахованих осіб в Україні зросла.
До слова, роз’яснювальна робота з представниками транспортної та кур’єрської галузей триватиме до 15 листопада. У суб’єктів господарювання, в котрих й надалі спостерігатиметься високий ризик використання нелегальної праці, відбудуться інспекційні заходи.
Держпраці закликає роботодавців не порушувати законодавство та оформити трудові відносини з працівниками належним чином.