Фахівець з питань протидії корупції розповіла про відповідальність за дачу неправомірної вигоди

30 січня 2017

Головний спеціаліст з питань протидії корупції Головного управління Держпраці у Львівській області Уляна Гротовицька нагадала про відповідальність за дачу неправомірної вигоди.

За її словами, за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі передбачено штраф від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  або обмеження волі на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Уляна Гротовицька наголосила, що роботодавці повинні чітко дотримуватись вимог законодавства, зокрема, і антикорупційного. Варто зазначити, що хабарництво (надання неправомірної вигоди) – це злочин, який здійснюється не лише за участю службових осіб, а й  громадян.

«Це завжди прояв волі двох: того, хто бере неправомірну вигоду , і того, хто її дає. Тому, щоб боротьба з корупцією була ефективнішою, необхідно приділяти значну увагу не лише фактам отримання неправомірної вигоди, а й  пропозиціям  надання хабаря, – зазначила фахівець з питань протидії корупції. – Недобросовісні роботодавці інколи намагаються «відкупитися» від прискіпливого інспектора, пропонуючи йому грошову винагороду. Таким чином керівники підприємств, в яких виявлено порушення прагнуть уникнути сплати великих сум штрафів, не замислюючись над тим, що скоюють злочин, за яким, відповідно до законодавства України, передбачена кримінальна відповідальність». 

Уляна Гротовицька також розповіла, що з метою попередження корупційних проявів та недопущення провокацій корупційного характеру, з працівниками Головного управління Держпраці постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо недопущення фактів корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Окрім цього,  розроблено пам”ятку-інструкцію щодо поведінки в разі надходження пропозиції надання неправомірної вигоди або подарунка, яку отримали усі державні службовці ГУ Держпраці у Львівській області.