Фахівці ГУ Держпраці у Львівській області побували на будівельних майданчиках: працівників та роботодавців закликали до офіційної праці

18 липня 2017

Фахівці ГУ Держпраці у Львівській області у межах інформаційної складової  пілотного проекту Міжнародної організації праці  з подолання незадекларованої праці інформували представників  будівельної сфери про необхідність офіційного працевлаштування.

Вони  побували на   будівельних майданчиках міста Львова, а відтак консультації та інформаційні матеріали отримало понад  дві тисячі працівників.

Особливо представники ГУ Держпраці наголошували, що особи, які працюють за умовами цивільно-правового договору позбавлені права на виплати з фонду соціального страхування, а також на решту соціальних гарантій, пов’язаних з отриманням травми на виробництві.  В такому випадку працівник чи його сім’я залишаються наодинці з усіма проблемами. Водночас офіційно працевлаштовані працівники мають право на оплачувану відпустку, страхові виплати у разі хвороби, безробіття  чи настання нещасного випадку та право на мінімальні державні гарантії в оплаті праці. Зокрема, доплату за роботу у вихідні дні або понаднормову працю.

Нагадаємо, що Міжнародна організація праці спільно з державною службою України з питань праці розпочали пілотний проект щодо подолання незадекларованої праці. Участь у цьому проекті беруть чотири області, зокрема і Львівська.