ГУ Держпраці подало до суду щодо зупинки ведення гірничих робіт в окремих гірничих виробках шахти «Великомостівська»

08 серпня 2017

ГУ Держпраці у Львівській області подало два адміністративні позови до державного підприємства «Львіввугілля» в особі ВП «Шахта «Великомостівська» у Львівський окружний адміністративний суд щодо зупинки ведення гірничих робіт в окремих гірничих виробках шахти.

Державні інспектори відділу нагляду у вугільній промисловості  ГУ Держпраці у Львівській області з 11  по 20 липня  провели позапланову перевірку на ВП «Шахта «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» щодо виконання приписів, які були видані директору ВП «Шахта «Великомостівська» за результатами позапланової перевірки, що проводилася у червні 2017 року у зв’язку із смертельним нещасним випадком, що стався 09.06.2017 р. з машиністом гірничих виїмкових машин на вказаному підприємстві.

Під час перевірки виконання приписів було проаналізовано  стан виконання 168 попередньо виявлених порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Державними інспекторами виявлено 6 порушень «Правил безпеки у вугільних шахтах», які не були усунуті у встановлені приписами терміни і які за певних умов могли створити загрозу життю та здоров’ю працівників. В основному це порушення паспортів кріплення гірничих виробок та відсутність пожежно-зрошувального трубопроводу на окремих ділянках гірничих виробок. За невиконання приписів в повному обсязі до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто в.о. директора та в.о. головного інженера ВП «Шахта «Великомостівська».

 Враховуючи зазначене, у зв’язку з виникнення умов, за яких подальше ведення гірничих робіт в окремих гірничих виробках, становить загрозу життю і здоров’ю працівників ВП «Шахта «Великомостівська» ДП «Львіввугілля», Головне управління Держпраці у Львівській області подало два позови у Львівський окружний адміністративний суд до державного підприємства «Львіввугілля» в особі ВП «Шахта «Великомостівська» щодо заборони ведення гірничих робіт у гірничих виробках РПП6 №7, РПП6 №9, північного вентиляційного штреку пласта n7н та 1-го північного вентиляційного штреку пласта n7н ВП «Шахта «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» до усунення порушень «Правил безпеки у вугільних шахтах».