На Львівщині розпочали спільну роботу з міськими головами щодо делегування повноважень державного нагляду

26 січня 2017

Цього тижня на Львівщині розпочали роботу, спрямовану на забезпечення реалізації органами місцевої влади делегованих повноважень Держпраці щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Зокрема, з метою обговорення нововведень, вирішення низки організаційних питань та визначення єдиного підходу у забезпеченні ефективного здійснення зазначених функцій, начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова запросила голів міст обласного значення Львівщини до перемовин.

Зустріч у м. Бориславі

Упродовж тижня вже відбулись зустрічі з очільниками міст Трускавця Андрієм Кульчинським, Борислава – Ігорем Яворським, Дрогобича – Тарасом Кучмою, Червонограда – Андрієм Залівським та Самбора – Юрієм Гамарем.

Ольга Вільхова закликала не зволікати та вирішити питання щодо того, хто саме виконуватиме контрольні повноваження – новоутворений чи вже діючий у міській раді виконавчий орган.

При вирішення питання граничної чисельності інспекторів праці, міським головам рекомендовано врахувати кількість жителів регіону, а також кількість, тип, розмір і розташування підприємств, які підлягають інспектуванню.

«Із досвіду, інспектором праці повинна бути особа, яка має вищу юридичну освіту», – зауважила Ольга Вільхова.

Зустріч у м. Трускавець

Зі своєї сторони, начальник Держпраці Львівщини задекларувала готовність до активної співпраці, надання необхідної методичної допомоги, навчання та підготовки відповідних фахівців.

Співрозмовники погодились, що такі зміни зможуть забезпечити ефективний механізм виявлення фактів застосування незадекларованої праці, підвищать чисельність офіційно працевлаштованих працівників, соціальну захищеність громадян та сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету.

Під час зустрічей обговорили і низку інших вкрай важливих тем – зростання мінімальної зарплатні та заборгованість із виплати заробітної плати. Слід наголосити, що з початку року значно активізовано спільну інформаційно – роз’яснювальну роботу серед роботодавців та працівників, а також діяльність відповідних комісій та робочих груп за участю представників Держпраці.

Відтак, сторони домовились і надалі співпрацювати у цьому напрямку.

«Наша основна мета – забезпечення соціальної захищеності громадян та дотримання конституційних гарантій працівників. Передусім, ГУ Держпраці – це сервісна служба, а не каральний орган. Ми не маємо на меті штрафувати підприємців. Нашим завданням є поінформувати роботодавців про зміни до законодавства, а також попередити порушення. Проте, якщо несумлінний роботодавець не буде дотримуватися чинного законодавства, то, звісно, він нестиме за це відповідальність», – резюмувала начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова.

У м.Самбір