На Львівщині відзначили кращі підприємства та працівників у сфері охорони праці

03 травня 2017

28 квітня у Львівському палаці мистецтв відбулася підсумкова нарада з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці, в рамках якої відзначено кращі підприємства Львівщини та кращих працівників у сфері охорони праці.

Розпочався захід хвилиною мовчання за загиблими на виробництві, зокрема  й  за  шахтарями, які втратили життя внаслідок аварії, що сталася 2 березня 2017 року на відокремленому підрозділі «Шахта «Степова» державного підприємства «Львіввугілля».

 У своєму виступі начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова  розповіла, що  Всесвітній День охорони праці відзначається у понад ста країнах світ, на Львівщині також організовано численні заходи.

«Цього дня увага світової спільноти прикута до питань охорони праці. Проводяться численні заходи за участі роботодавців, працівників, їх сімей, представників громадськості та органів державної влади. Сьогодні ми відзначаємо людей, які щоденно працюють над тим, щоб створити безпечні умови праці на підприємствах області»,- зазначила Ольга Вільхова.

Під час наради  з привітальним словом також виступили  голова Об’єднання профспілок Львівщини  Роман Дацько, директор ДП «Зхідний ЕТЦ Держпраці»  Михайло  Шпєлик, заступник начальника  УВД ФСНВ України у Львівській області Михайло  Білоус, заступник голови ради Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Василь  Срібний.

Про стан безпеки праці у лісовому господарстві розповів начальник служби охорони праці Головного управління лісового та мисливського господарства Львівської ОДА Василь  Степанишин.

Про обставини та причини аварії на шахті «Степова»  поінформував начальник відділу нагляду у вугільній промисловості ГУ Держпраці у Львівській області Володимир  Осадця.

Опісля начальник ГУ Держпраці вручила нагороди. До слова, обирали претендентів на нагородження члени  обласного організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці.

Загалом  було відзначено чотири підприємства області, які проводили активну роботу,  що спрямована  на реалізацію вимог законодавства про охорону праці, впровадження комплексного та системного підходу до створення безпечних і належних умов праці, зменшення ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на підприємств. Відтак, нагороди отримали  ДП «Бродівське лісове господарство», ТзОВ «Автосвіт», ПП «Оліяр» та ТзОВ «Озон».

Окрім цього, Грамотами ГУ Держпраці у Львівській області за високий професіоналізм, сумлінне ставлення до виконання посадових обов’язків щодо попередження виробничого травматизму та покращення безпеки та гігієни праці  нагороджено:

 • Шепітчака Володимира Богдановича – начальника служби охорони праці Національного університету «Львівська політехніка»;
 • Манька Івана Івановича – начальника служби охорони праці, техногенної та пожежної безпеки ПАТ «Концерн Галнафтогаз»;
 • Гудза Андрія Ярославовича – начальника відділу охорони праці ПАБ «Укргазвидобування» філії газопромислове управління «Львівгазвидобування»;
 • Данилюка Ярослава Ярославовича – директора ПП «Крес».
 • Козачка Віталія Олександровича – інженера з охорони праці інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ.
 • Шевчука Михайла Івановича -інженера з охорони праці та техніки безпеки ТзОВ «Міра і К».
 • Парукова Сергія Івановича – інженера з охорони праці та енергетики МКП «ЖКУ» м. Миколаїв;
 • Яворського Ореста Петровича – начальника служби охорони праці ПрАТ «Компанія ЕНЗИМ»;
 • Ониськіва Роман Васильович – страхового експерта з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Миколаївському районі Львівської області;
 • Басараба Сніжанна Миколаївна. – провідного інженера з охорони праці Львівські магістральні електромережі ВП «Західна електроенергетична система»;
 • Степанишина Василя Михайлович – начальник служби охорони праці Головного управління лісового та мисливського господарства Львівської ОДА
 • Чамару Володимира Констянтиновича – начальника служби охорони праці Львівського прикордонного загону;
 • Ромашку Василь Арсенович – інженера з охорони праці ТзОВ «Галбудзвязок»;
 • Макар Ярославу Романівну – головного інженера ДП «Західний ЕТЦ Держпраці»;
 • Вовкун Тараса Івановича – начальника випробувальної лабораторії ДП «Західний ЕТЦ Держпраці»;
 • Лісіцина Сергія Сергійовича – начальника відділу НК та ПС ДП «Західний ЕТЦ Держпраці»;
 • Багрій Володимира Дмитровича – начальника відділу експертизи об’єктів газопостачання, видобутку і переробки корисних копалин, нафтогазової, хімічної та вугільної  промисловості ДП «Західний ЕТЦ Держпраці»
 • Петегирича Дмитра Івановича – головному державному інспектору відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області;
 • Фургало Григорія Володимировича – головного державногоінспектора Відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області
 • Курила Віктора Миколайовича – начальника відділу нагляду в АПК та СКС Управління нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області
 • Луцика Івана Семеновича – начальника Управління нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області.

Окрім цього, за сумлінну працю, вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері охорони праці та промислової безпеки, високий професіоналізм і з нагоди Всесвітнього дня охорони праці грамотами Львівської обласної ради відзначено начальника ГУ Держпраці у Львівській області Ольгу Вільхову та заступника начальника  ГУ Держпраці у Львівській області Андрія Стецька.

Нагадаємо, що  вранці 28 квітня у храмах області відбулися панахиди за загиблими на виробництві. Спільно з вірянами  у храмах молилися також  представники ГУ Держпраці у Львівській області.