На ПАТ «Південьзахіделектромережбуд» виявлено 92 порушення з охорони праці

05 квітня 2017

З 15  до 27 березня фахівці  ГУ Держпраці провели планову  комісійну перевірку на  ПАТ «Південьзахіделектромережбуд».  Слід зазначити, що  публічне акціонерне товариство «Південьзахіделектромережбуд» займається будівництвом та спорудженням ліній електропередач та підстанцій 220-750 кВ, магістральних волокно-оптичних ліній зв’язку, будівництвом радіощогл для мереж мобільного зв’язку, ремонтом та реконструкцією високовольтних ліній електропередач та підстанцій по всій Україні

Інспектори перевіряли  службу охорони праці, автотранспортний цех, ремонтно-механічну майстерню, електрогосподарство заводу, зварювальну дільницю.

Під час перевірки на цьому підприємстві виявили  92 порушення з охорони праці.

Зокрема, під час прийняття на роботу працівників не проводиться навчання та перевірка знань з питань охорони праці, а керівник служби охорони праці не веде контроль за дотриманням працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

Окрім цього, естакади не обладнано майданчиком з шириною,  яка необхідна  для   безпечного виходу водія із транспортного засобу.

Не отриманий дозвіл Держпраці на експлуатацію підйомника. Також не проведено експертне обстеження у встановлений термін автокранів. Не проведено вимірювання опору ізоляції обмоток зварювального трансформатора.

 Допускається до експлуатації токарний верстат  без заземлення. Під час проведення ремонту обладнання та заміни робочих органів верстати не вимкнені та не знеструмлені. Допускаються до керування вантажопідіймальними кранами і машинами, що керуються з підлоги працівники , які не пройшли навчання в установленому порядку.

Не проведено повного та часткового технічного огляду підвісного мостового крану.

На підприємстві  не розроблений план локалізації та ліквідації можливих аварій в системі газопостачання  паливної підприємства. В приміщенні паливної адмінбудинку не встановлено сигналізатор, прилади контролю мікроконцентрації чадного газу та контролю довибухових концентрацій газу.

Не проведено повторне навчання і перевірку знань з питань охорони праці заступника генерального директора з загальних питань,  який є  відповідальною особою за газове господарство. Не отримано дозвіл Держпраці на експлуатацію трансформаторної підстанцій. Не проведено профілактичних випробувань електрообладнання трансформаторної підстанцій. Не закриті на замки розподільчі щити в ремонтній майстерні.

За результатами контрольних заходів  заборонено експлуатацію 12 одиниць техніки та обладнання, зокрема, компресора, навантажувача, зварювального агрегату, токарного верстату, зварювальних трансформаторів, підвісних мостових кранів  та електротельферів, трансформаторної підстанції ТП-525, підйомника  та сімох вантажопідіймальних кранів.

Окрім цього, на підприємстві виявлено низку порушень  законодавства про працю. Отже, виплата заробітної плати проводиться через проміжок часу, що перевищує 16 календарних днів, пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Виплата заробітної плати працівникам за весь час відпустки проводиться пізніше ніж за три дні до початку відпустки. При звільненні працівників виплата всіх сум, що належать працівникам від Товариства не провадиться в день звільнення. При порушенні термінів виплати належних при звільненні коштів не проведено виплату середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Слід зазначити, що  за результатами перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто  6 посадових осіб товариства, зокрема  і керівника.

До слова, загальна чисельність працюючих у ПАТ «Південьзахіделектромережбуд» – 200 осіб, з них 140 працівників безпосередньо задіяні на виконанні будівельно-монтажних роботах.