На підприємстві обгворили питання безпечного виконання будівельно-монтажних робіт

21 березня 2017

Днями фахівці ГУ Держпраці у Львівській області організували семінар нараду щодо Закону України “Про охорону праці”  на  ТзОВ  «Балмікс».

Під час наради обговорили питання виконання будівельно-монтажних робіт відповідно  до вимог правил безпеки, а також при будівництві в умовах ущільненої забудови.

Фахівці Держпраці поінформували про дотримання вимог правил будови та безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів при експлуатації на будівельних майданчиках та виробничій базі, безпечне виконання робіт з електроінструментом, безпечну експлуатацію електричних машин та електрозварювального устаткування на будівельних майданчиках та виробничій базі.

На семінар-нараді присутніх ознайомили із завданнями Державної служби України з питань праці,  організацією охорони праці на підприємстві, із  документами, що належать до нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, відповідальністю за порушення законодавства України про Охорону праці.

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління нагляду в промисловості і на  об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Василь Смигора нагадав про головні вимоги при виконанні будівельно-монтажних робіт, а також при будівництві в умовах ущільненої забудови. Також він поінформував присутніх про вимоги для безпечного виконання робіт з електроінструментом, для безпечної експлуатації  електричних машин та електрозварювального устаткування, використання ПЗВ при підключенні переносного  електроінструменту. Також він висвітлив питання проведення навчання та перевірки знань працівників та спеціалістів з охорони праці, проведення їм інструктажів, а також забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у відповідності до галузевих норм. Окрім цього, нагадав присутнім про основні правила по експлуатації технологічного транспорту.

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління нагляду в промисловості і на  об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області  Григорій Фургало нагадав присутнім  про дотримання вимог правил  безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів при експлуатації на будівельних майданчиках та виробничій базі, проведення навчання відповідальних осіб  по нагляду за вантажопідіймальними кранами, відповідальних за справний стан та безпечну експлуатацію кранів і відповідальних за безпечне проведення  виконання робіт кранами, кранівників та стропальників. Розповів присутнім про  порядок   обслуговування ліфтів і  їх реєстрацію.

Головний державний інспектор відділу експертизи умов праці  Марія Петрушко висвітлила питання про пільги та компенсації працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, розповіла   присутнім  про пенсії за віком на пільгових умовах, за Списком 1 та Списком 2. Висвітлила питання про атестацію робочих місць за умовами праці ,було  проінформовано про  терміни виплати заробітної плати.

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Уляна Орищак висвітлила загальні питання  проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, розповіла про організацію проведення медичних оглядів роботодавцем, ознайомила із законодавчою базою на підставі яких проводиться в дію порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій.