На шахті «Червоноградська» робота у двох підготовчих виробках є небезпечною для життя та здоров’я гірників

04 липня 2017

Головне управління Держпраці у Львівській області готує позов до ВП «Шахта «Червоноградська» державного підприємства «Львіввугілля» у Львівський окружний адміністративний суд щодо зупинки ведення гірничих робіт у двох підготовчих виробках.

22 червня ГУ Держпраці у Львівській області провело позапланову перевірку на ВП «Шахта «Червоноградська» ДП «Львіввугілля».

Під час перевірки аналізували дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки у підготовчих виробках 304 «біс» конвеєрного штреку та 305 конвеєрного штреку.

Також перевірялося виконання припису,  який був виданий за результатами позапланової перевірки на ВП «Шахта «Червоноградська» ДП «Львіввугілля» у квітні цього року.

В результаті проведеної перевірки були повторно виявлені факти порушення вимог чинних нормативно – правових актів з охорони праці, зокрема й порушення, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників ВП «Шахта «Червоноградська», які не були своєчасно усунені на момент проведення позапланової перевірки.

Зокрема встановлено, що відсутні 50% центральних міжрамних стяжок у підготовчих виробці 304 «біс» конвеєрного штреку та 305 конвеєрного штреку, також у виробці 304 «біс» конвеєрного штреку 55% рам металевого податливого аркового кріплення та у виробці 305 конвеєрного штреку 50% рам металевого податливого аркового кріплення експлуатуються за відсутності другої скоби в замкових з’єднаннях. Всі вище вказані порушення паспортів кріплення гірничих виробок значно зменшують несучу здатність кріплення і це може призвести до завалу в гірничій виробці та травмування або загибелі працівників,  які перебувають у небезпечній зоні.

Окрім цього, відсутні датчики блокування роботи прохідницьких комбайнів КСП-22 у вибої 304 «біс» конвеєрного штреку та ГПКС у вибої 305 конвеєрного штреку, або електромагнітні манометри в пожежно-зрошувальному трубопроводі (ПЗТ), який би блокував роботу комбайна у разі відсутності відповідного тиску води в ПЗТ (1,5МПа). Зазначені порушення допускають роботу прохідницьких комбайнів КСП-22 та ГПКС без засобів пилеподавлення, що в свою чергу призведе до накопичення у виробці сухого вугільного пилу з можливим подальшим його вибухом та загибеллю людей, які перебувають в небезпечній зоні. Крім того, робота комбайну КСП-22 без засобів пилеподавлення призводить до виникнення в шахтарів професійних захворювань.