На засіданні Ради Голів регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України говорили про професійні захворювання шахтарів

27 липня 2017

На запрошення голови регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України Віталія Оніжука, перший заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області Олена Грицак та заступник начальника відділу з питань гігієни праці Віра Кузів  взяли  участь у засіданні Ради Голів регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України, яке відбулося  днями у  Червонограді.

Передусім, Віталій Оніжук окреслив  основні проблемні питання,  що  турбують гірників шахт ДП «Львіввугілля». Зокрема,  важливими є  оформлення санітарно-гігієнічних характеристик умов праці, проведення розслідування причин та умов виникнення професійних захворювань, проведення атестації робочих місць, де наявні шкідливі та небезпечні фактори, нарахування заробітної плати у відповідності до змін чинного законодавства та тривалість щорічних відпусток .

Під час засідання  Олена Грицак надала роз’яснення щодо змін законодавства, які стосуються  виплати заробітної плати та  тривалості відпусток.

Разом з тим Віра Кузів поінформувала  про складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці.  При цьому вона наголосила, що цього року видано 470 характеристик (інформаційних довідок) згідно запитів Червоноградської центральної міської лікарні та Сокальської районної лікарні.

 «Що стосується розслідувань професійних захворювань, то усі випадки розглядаються комісійно у встановлені законодавством терміни з оформленням  відповідних актів. Всього проведено 372 розслідування підтверджених випадків вперше встановлених професійних захворювань серед шахтарів вугільної промисловості»,- розповіла фахівець ГУ Держпраці у Львівській області.

Водночас було звернено увагу на необхідності проведення лабораторного контролю та атестації на робочих місцях, оскільки протоколи замірів (карти умов праці) є невід’ємною частиною інформаційного матеріалу необхідного для складання характеристик.

Зазначимо, що при необхідності проведення лабораторних досліджень для атестації робочих місць та складання карт умов праці, підприємства можуть звертатися у ліцензовані лабораторії, зокрема   у ДП «Західний експертно-технічний центр Держпраці» за адресою: м. Львів, вул. Б.Хмельницького,233а.