Найбільше мешканці Львівщини звертаються до ГУ Держпраці з питань термінів виплати заробітної плати та порушень при звільненні

13 травня 2017

За 4 місяці цього року до Головного управління Держпраці у Львівській області подано 668 звернень, зокрема і 10 депутатських звернень.

Про це повідомив завідувач сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації ГУ Держпраці у Львівській області Василь Чучман.

Особисто громадянами подавались  225 звернень та через: державну установу «Урядовий контактний центр» – 209 ; органи прокуратури – 24; Держпраці – 71; Львівську облдержадміністрацію – 105; інші органи, установи, організації – 24.

З загальної кількості звернень – 95 повторні (дублетні).

З питань можливих порушень законодавства про працю подано 658 звернення та з питань у сфері охорони праці – 10 звернень.

Зокрема, у 382 зверненнях порушені питання стосовно оплати праці (порушення термінів виплати заробітної плати (225), мінімальної заробітної плати (85), виплата заробітної плати не в повному обсязі (64), невиплата належних при звільненні сум (93), у 234 зверненнях зазначається щодо порушень, на думку заявників, законодавства про працю при їх звільненні з роботи. Крім зазначених, у зверненнях підняті питання стосовно можливих порушень при переведенні працівників на іншу роботу, зміні істотних умов праці, зокрема встановлення неповного робочого часу (28), застосуванні дисциплінарних стягнень (3), оформленні трудових відносин (допуску до роботи без укладення трудового договору) (72). Також, у зверненнях порушувались питання стосовно робочого часу та часу відпочинку (62), умов праці працівників (54), сплати страхових внесків (13) та інші (133).

За 4 місяці 2017 року розглянуто та надано выдповыды на 389 звернень. По 137 зверненнях, які надійшли анонімно, прийнято рішення про відмову у розгляді, оскільки  відповідно до статей 5 та 8 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду.

У42 зверненнях громадян піднімались питання, які не відносяться до компетенції ГУ Держпраці у Львівській області, відтак  були скеровано за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян».

На даний час на стадії розгляду перебувають 100 звернень.

До Головного управління Держпраці у Львівській області за 4 місяці 2017 року подано 26 запитів на отримання публічної інформації, на які усім запитувачам надано відповіді.