Олена Грицак взяла участь у засіданні Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при ЛОДА

17 травня 2017

Сьогодні, 17 травня, відбулося  засідання Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при Львівській обласній державній адміністрації.

Участь у засіданні взяла перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Львівській області Олена Грицак.


Олена Грицак поінформувала про роботу Головного управління Держпраці у Львівській області щодо детінізації економіки в частині виплати заробітної плати.

Вона повідомила, що за результатами 585 перевірок 547 суб’єктів господарської діяльності порушення в частині неналежного оформлення трудових відносин та недотримання мінімальної гарантії в оплаті праці  встановлено у 132 роботодавців.

При цьому  перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Львівській області  наголосила, що 93 роботодавці вже усунули порушення.

Окрім цього,  вона зазначила, що робота ГУ Держпраці спрямована на те, щоб надати роботодавцям можливість самостійно усунути порушення. За її словами, ГУ Держпраці і надалі продовжує здійснювати превентивну діяльність з метою інформування роботодавців про зміни до законодавства.

Водночас Олена Грицак повідомила, що 16.05 набув чинності  новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017.  № 295. «Цей порядок чітко передбачає можливість незастосування санкцій у разі виконання припису»,- сказала Олена Грицак При цьому вона зазначила, що на сьогодні ГУ Держпраці у Львівській області утримується від проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань до затвердження Мінсоцполітики форми посвідчення інспектора праці, видачі  таких посвідчень та внесення їх до відповідного реєстру.

Підсумовуючи, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зазначив, що потрібно оприлюднювати інформацію  про несумлінних підприємців, які не дотримуються чинного законодавства. Окрім цього, перший заступник голови ЛОДА доручив розробити інформаційні матеріали щодо новацій у законодавстві та типових порушень, які виявляють інспектори ГУ Держпраці у Львівській області.

Під час Координаційно-дорадчої ради підприємці та представники органів державної влади домовилися організувати спільні семінари  за участю органів ДФС та ГУ Держпраці у Львівській області задля інформування роботодавців про зміни до законодавства про працю та з метою попередження виникнення порушень.