Під час перевірки працівникам проіндексували зарплату та заплатили за роботу в надурочний час

29 березня 2017

Під час перевірки, яку здійснювало ГУ Держпраці у Львівській області, на підприємстві 37 працівникам виплачено індексацію заробітної плати у сумі 42835,66 грн.

За   словами  головного державного інспектора ГУ Держпраці у Львівській області Ростислава Клима, який і перевіряв ТОВ «Ютем-ТМ Львів», на цьому підприємстві також було виявлено низку інших порушень.

Зокрема, встановлено, що робота в надурочний час працівникам не оплачувалася в подвійному розмірі. У ході перевірки вказане порушення усунуто: 6 працівникам нараховано і виплачено належні їм кошти у сумі 5163,12 грн.

Також в ході перевірки встановлено, що розрахунок з працівниками не проводився у день звільнення. Відтак, під час перевірки  4 працівникам було проведено компенсацію за невчасно виплачені належні їм при звільненні кошти на загальну суму 9172,38 грн.  Зазначимо, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у день звільнення, підприємство повинне виплатити середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.

 «У березні цього року до ГУ Держпраці надійшо звернення від одного з працівників ТОВ «Ютем-ТМ Львів», який стверджував, що на цьому підприємстві порушили його  трудові права. Відтак,  було призначено позапланову перевірку.  Під час якої встановлено, що, справді, у ТОВ «Ютем-ТМ Львів» порушують законодавство про працю і не лише щодо заявника, а  також і щодо інших працівників»,- розповів  Ростислав Клим.- Під час перевірки  порушення щодо оплати праці у товаристві усунули  і працівники отримали належні їм кошти».