Підсумки розслідування аварії на шахті “Степова”

13 квітня 2017

Урядова комісія з розслідування причин трагедії на шахті «Степова» напрацювала висновки, які вказують на ряд порушень. Зокрема, щодо наявності дозвільної документації (з охорони праці), стану провітрювання та обстеження гірничих виробок аварійної дільниці, причин виникнення вибухонебезпечного середовища тощо.

«Експертні групи Комісії працювали безпосередньо на місці аварії та здійснили детальний аналіз: технічної і контрольно-облікової документації, результатів виконаних розрахунків і випробувань, протоколів опитування свідків, лікарських свідоцтв про смерть потерпілих», – повідомив Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Причиною аварії І категорії, що сталась 2 березня 2017 р. у ВП “Шахта “Степова” ДП “Львіввугілля”, став вибух метаноповітряної суміші, що утворилась у 119 конвеєрному штреку в місці розташування кабелю. А також неспрацювання системи УТАС.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що безпосередньо перед виникненням вибуху виїмкова дільниця лави не була забезпечена необхідною розрахунковою кількістю повітря (розрахунок – 473 м3/хв., фактично – 156 м3/хв. – втричі менше необхідного обсягу).

Головною причиною трагедії став недопрацьований комплексний план з охорони праці на шахті.

«Для уникнення таких аварій у подальшому необхідно вирішити питання блокування рахунків шахт, через яке охорона праці недостатньо фінансується і не виплачується зарплата, шляхом запровадження спецрахунків», – підкреслив Геннадій Зубко.

Також ліквідувати дефіцит спецлабораторій для контролю за безпекою шахт, який виник у зв’язку із втратою їх у зоні АТО.

Усі висновки Урядової комісії мають стати підставою для перевірки всіх шахт в Україні та лягти в основу рекомендацій для розробки заходів з недопущення подібних аварій.