Представникам профспілки транспортних і дорожніх підприємств розповіли про нарахування зарплатні

16 березня 2017

Сьогодні, 16 березня,  начальник відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно правових актів ГУ Держпраці у Львівській області Любов Лєсна провела семінар щодо нововведень у законодавстві про працю для представників профспілкових організацій автотранспортних і дорожніх підприємств області.

У вступному слові, голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Юрій Кривенко зазначив, що відтепер суттєво збільшилися розміри  штрафів за порушення. Відтак, задля інформування про зміни щодо питань оплати праці та з  метою уникнення порушень,  вирішено організувати зустріч з фахівцем ГУ Держпраці. Він також закликав присутніх у свою чергу поінформувати працівників та керівництво про нові вимоги.

Передусім, Любов Лєсна поінформувала про нововведення у законодавстві та окреслила типові порушення, які найчастіше зустрічаються під час перевірки.

Вона повідомила присутнім представникам транспортної галузі, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

«Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то роботодавець повинен провести доплату до рівня мінімальної»,- зазначила Любов Лєсна.

При цьому вона зазначила, що сплата штрафу не звільняє від необхідності усунення порушень законодавства про працю.

Також фахівець ГУ Держпраці наголосила на необхідності дотримання трудових прав учасників АТО, людей з інвалідністю та неповнолітніх.

Відповідаючи на запитання присутніх, Любов Лєсна розповіла про вимоги щодо надання відпусток, правильного оформлення трудових відносин, погодинної оплати праці та інших норм закону, які особливо актуальні для працівників транспортної галузі.

Резюмуючи вона  зазначила, що фахівці  ГУ Держпраці завжди готові надати консультації як працівникам, так і роботодавцям.