Проведено перевірку на ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод»

30 березня 2017

З 6 до 20 березня фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області проводили комісійну перевірку стану дотримання вимог нормативно-правових актів з питань  охорони праці, промислової безпеки та ведення гірничих робіт  на  ДП «Солевиварювальний  Дрогобицький  завод».

Під час  перевірки, інспектори склали 9 приписів і виявили   91  порушення  нормативно-правових актів  з питань  охорони праці, промислової безпеки та ведення гірничих робіт.

Зокрема, відповідальний за електрогосподарство не пройшов навчання і перевірку знань Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, а акт опосвідчення стану безпеки електрообладнання не оформлений комісією підприємства.

Окрім цього,  не випробувані діелектричні рукавиці та боти.

Також слід зазначити, що первинні засоби пожежогасіння,  які  застосовуються в електроустановках підприємства не відповідають Правилам пожежної безпеки України.

Аналізуючи наявність технічної документації, слід зазначити, що на підприємстві відсутній календарний  план розвитку гірничих робіт на 2017 рік, а також підприємство не отримало згідно установленого порядку дозвіл на виконання робіт експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки.

Відтак, до адміністративної відповідальності притягнуто 4 посадові особи, зокрема  й  керівника.

Окрім цього, подано позовну заяву у Львівський обласний адміністративний суд для припинення  робіт в цеху по виварюванню кухонної солі.

Водночас  слід зазначити, що на  підприємстві особи віком до 18 років не працюють. За останні 5 років нещасних випадків на підприємстві не було.

Довідка:

 Дрогобицький солевиварювальний  завод, можна вважати найстарішим постійно діючим промисловим підприємством на Україні. На сьогодні видобуток йодованої кухонної солі здійснюється шляхом випаровування природного розсолу. Підприємство потребує капітальних інвестицій,оскільки основні фонди та виробничі потужності зношені на 85-90 відсотків. ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» складається  з таких дільниць:

             –      цех  по  виварюванню кухонної солі;

              –     дільниця  технологічних робіт з видобутку природних розсолів;

  • ремонтно-механічна майстерня;

Всього на підприємстві працює  26 чоловік.