Роботодавцям Львівщини наголосили на необхідності дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці

23 січня 2017

У п’ятницю, 20 січня, за участі першого заступника начальника Головного управління Держпраці у Львівській області  Олени Грицак відбулася зустріч з керівниками підприємств Львівської області, під час якої обговорили питання необхідності дотримання мінімальних  державних гарантій в оплаті праці.

Передусім, Олена Грицак ознайомила присутніх зі змінами до законодавства  щодо мінімальної зарплатні. Зокрема, повідомила, що з 1 січня 2017 року встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 3 200 гривень.

При цьому вона наголосила на неприпустимості оформлення працівника на неповний робочий день, якщо він фактично  працює  повний робочий час.

 «Підвищення розміру мінімальної заробітної плати не може бути підставою для переведення працівника на неповний робочий час чи його звільнення» ,- сказала перший заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області, звертаючись до керівників підприємств.

Водночас Олена Грицак розповіла про штрафні санкції, які передбачені за недопущення до перевірки, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та неналежне оформлення працівника на роботі.

Підсумовуючи, вона закликала представників підприємств області звертатися до ГУ Держпраці Львівщини задля отримання  консультацій, зазначивши при цьому, що фахівці відомства готові до активної співпраці з представниками бізнесу.

В рамках зустрічі, керівники підприємств отримали листи, в яких детально описані вимоги щодо  мінімальних заробітних плат та штрафів за порушення. Також учасники заходу одержали інформаційні буклети щодо гарантій та прав учасників АТО та правильного оформлення трудових відносин.

До слова, в області триває інформаційна кампанія щодо  необхідності дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Отже, на Львівщині і надалі організовуватимуться  тематичні семінари та зустрічі з роботодавцями, асоціаціями роботодавців, представниками громадських організацій, а отже, триватиме практика безпосереднього спілкування з керівниками підприємств.

Зазначимо, що захід відбувся на базі Львівського міського центру зайнятості. На зустрічі з роботодавцями також були представники Львівської обласної державної адміністрації, Львівського  центру зайнятості, Державної фіскальної служби у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.