Роман Чернега: про новації в законодавстві про працю на засіданні Асоціації правників України

14 квітня 2017

14 квітня Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега взяв участь у круглому столі, організованому відділенням Асоціації правників України в Івано-Франківській області та Радою адвокатів Івано-Франківської області, на тему: «Новації здійснення контролю за додержанням законодавства про працю”.

У засіданні також взяли участь начальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Івано-Франківській області Іванна Дубнюк.

Роман Чернега поінформував учасників, які саме повноваження Держпраці передаватимуться органам місцевої влади, акцентував на посиленні функцій органів місцевого самоврядування.

«Інспектори праці органів місцевого самоврядування здійснюватимуть перевірки щодо виплати мінімальної заробітної плати, офіційного оформлення працівників та погашення заборгованості із заробітної плати», – наголосив Роман Чернега.

Стосовно фінансових санкцій, які застосовуються, Ігор Росипайло виокремив два напрямки –  адміністративна відповідальність, яку несуть посадові особи, та фінансові санкції, які накладаються на суб’єкт господарювання. Він зауважив: у разі якщо під час перевірки порушення усуваються, то фінансові санкції не застосовуються».

Учасники круглого столу обговорили зміни у законодавстві про працю, а також порядок нарахування мінімальної заробітної плати.

Підсумки круглого столу підвів Роман Чернега, зазначивши, що усім органам, які здійснюють функції державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, необхідно проводити активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою недопущення порушень.