Селекторна нарада Держпраці та Пенсійного фонду: обговорено дієві методи співпраці задля подолання неформальної зайнятості та дотримання виплати мінімальної зарплатні

19 липня 2017

Подолання незадекларованої праці, дотримання розміру виплати мінімальної заробітної плати, погашення заборгованості по заробітній платі та збільшення кількості застрахованих осіб в контексті легальної зайнятості та гідного пенсійного забезпечення в майбутньому – пріоритетні питання соціальної політики держави. Так, Держпраці спільно з Пенсійним фондом України 18 липня 2017 року провели селекторну нараду, участь у якій взяли Голова Держпраці Роман Чернега та Голова правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний, керівники департаментів зазначених відомств та, за допомогою онлайн-зв’язку, представники обласних управлінь.

«Якщо проаналізувати результати перевірок інспекторами Держпраці щодо виявлення неоформлених працівників, то слід зазначити, що за 6 місяців цього року майже втричі збільшені показники у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Але це не означає, що ми можемо призупинитися, навпаки – ми маємо ще більше надолужувати свою роботу з виявлення нелегальної зайнятості», – зазначив Роман Чернега, Голова Держпраці.

Директор департаменту з питань праці Держпраці Ігор Дегнера охарактеризував роботу територіальних управлінь Держпраці щодо виявлення незадекларованої праці. Зокрема, зазначив, що за результатами перевірок  – 1244 працівника виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів, що мали ознаки трудових, що у 4,5 рази більше ніж за аналогічний період минулого року.

Відповідно, Голова Держпраці Роман Чернега доручив представникам територіальних управлінь посилити роботу щодо подолання неформальної зайнятості та контролювати ситуацію з дотримання мінімального розміру заробітної плати та погашення заборгованості в областях.

Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний наголосив на проблемних питаннях у роботі управлінь Пенсійного фонду, доручив більш якісно підходити до збору та аналізу інформації, яка стосується застрахованих працівників, з метою уникнення викривлених фактів та недостовірних даних.

«Якісний аналіз щодо кількості застрахованих осіб допоможе зрозуміти таку причину як, наприклад, звільнення працівників та визначити подальший план дій щодо заохочення працівників працювати легально», – зазначив Олексій Зарудний.  

Роман Ченега та Олексій Зарудний акцентували на важливості злагодженої спільної роботи щодо обміну інформацією як апаратів відомств, так і обласних управлінь з метою подолання в державі незадекларованої праці, дотримання розміру виплати мінімальної заробітної плати, погашення заборгованості із заробітної плати.