Суд задоволив касаційну скаргу ГУ Держпраці: зупинили котел, робота якого загрожувала життю та здоров’ю людей

13 травня 2017

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України  задоволив касаційну скаргу ГУ Держпраці у Львівській області щодо зупинки двоконтурного котла , робота якого створювала загрозу здоров’ю та життю працівникам та мешканцям буднику, у підвалі якого він був встановлений.

Пiд час  позапланової перевірки, яку здійснювало ГУ Держпраці у Львівській області, виявлено факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, а саме порушення, яке створює загрозу життю людям.

Інспектори з’ясували, що встановлення двоконтурного котла  у відокремленому приміщенні  паливної для забезпечення теплопостачання нежитлових приміщень за  адресою: м. Львiв, вул. Сластiона, 2  прийнято в експлуатацію у 2014 році з порушенням законодавства, без участі представників Держнаглядохоронпраці. Окрім цього, вентиляційний канал з приміщення паливної не виведений вище парапету будинку і знаходиться в зоні вітрового підпору, що порушує вимоги державних будівельних норм.

Слід зазначити, що підставою для призначення позапланової  перевірки була заява, яку скерувала до ГУ Держпраці у Львівській області мешканка будинку, у підвалі якого власник спортивного клубу встановив двоконтурний котел.

 Враховуючи те, що повне або часткове зупинення роботи експлуатацiї машин, механiзмiв, устаткування здійснюється виключно за рiшенням адмiнiстративного суду,   у липні 2016 року  ГУ Держпраці у Львівській області звернулося в суд з позовом. ГУ Держпраці просило застосувати заходи реагування у сферi державного нагляду шляхом зобов’язання вiдповiдача зупинити експлуатацiю двоконтурного котла у вiдокремленому примiщеннi паливної для забезпечення теплопостачання нежитлових приміщень.

У серпні 2016 постановою Львiвського окружного адмiнiстративного суду позов було задоволено повністю та  зобов’язано ПАТ «Львівгаз» зупинити експлуатацiю цього двоконтурного котла. Проте, підприємство ПАТ «Львівгаз», представник якого прийняв в експлуатацію котел,  виграло апеляцію. У свою чергу, ГУ Держпраці надіслало касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду. В результаті, колегія суддів Вищого адміністративного суду України  постановила задоволити касаційну скаргу ГУ Держпраці у Львівській області та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Отже, після судових процесів, які тривали майже рік, вдалося все-таки відстояти права  мешканців будинку.