У яких випадках Фонд соціального страхування проводить виплати медпрацівникам, інфікованим Covid-19, та членам їх сімей

17 листопада 2020

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» медичні працівники, які захворіли на гостру респіраторну хворобу Covid-19 під час виконання професійних обов’язків, або члени сімей таких медичних працівників у випадку їх смерті, мають право на страхові виплати.

Документом для отримання страхових виплат є акт розслідування гострого професійного захворювання, пов’язаного з виробництвом, за формою, встановленою Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (згідно з Постановю КМУ від 17.04.2019 №337). Цей акт складається комісією із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (в інших випадках).

Акт складається виключно на підставі епідеміологічного розслідування випадку інфікування медпрацівника та висновку профпатолога щодо встановлення діагнозу, пов’язаного з Covid-19.

Відтак, зазначене епідеміологічне розслідування, у якому чітко визначаються обставини, час та джерело інфікування, проводиться установами або відповідними посадовими особами, підпорядкованими МОЗ.

У разі встановлення комісією інфікування працівника під час виконання ним професійних обов’язків гостре респіраторне захворювання визначється пов’язаним з виробництвом і за результатами розслідування складається акт розслідування гострого професійного захворювання за формою Н-1/П. Якщо комісія встановила, що інфікування працівника не пов’язано з виконанням ним професійних обов’язків (у побуті, під час відпустки та ін.), то дане захворюється визнається не пов’язаним з виробництвом і на нього складається акт за формою НП-1/П.

Соціальний захист застрахованих осіб, у тому числі медичних працівників, які постраждали внаслідок захворювання коронавірусною хворобою Covid-19 під час виконання професійних обов’язків, здійснює Фонд соціального страхування України.

 

Джерело Фонд соціального страхування