В прямому ефірі Олена Грицак та представники бізнесу обговорили важливість офіційного працевлаштування

13 березня 2017

Про важливість офіційного працевлаштування, підстави проведення перевірок, які здійснює ГУ Держпраці, та відповідальність за недотримання трудового законодавства йшлося під час програми «Вечір у Львові» на ТРК Львів, яка відбулася за участі  першого заступника начальника ГУ Держпраці у Львівській області Олени Грицак та представників Комітету підприємців Львівщини.

Передусім, Олена Грицак повідомила, що з початку року збільшилася кількість звернень громадян до ГУ Держпраці у Львівській  області, які просять роз’яснити процедуру нарахування  заробітних плат.

При цьому вона розповіла, що  з початку року фахівці ГУ Держпраці провели 286 позапланових та планових перевірок, в межах яких не виявлено жодного порушення вимог щодо мінімальної  оплати праці.

Окрім цього, під час ефіру  присутні обговорили питання про підстави проведення перевірок. За словами Олени Грицак, з планом перевірок можна ознайомитися на сайті ГУ Держпраці у Львівській області. При цьому вона зазначила, що підставою для позапланових перевірок є звернення юридичної або фізичної особи про порушення  законодавства про працю.

 Також перший заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області нагадала про штрафні санкції, які передбачені за порушення.

«Найбільш суттєвою штрафною санкцією є 320 тисяч гривень. Слід наголосити, що такий штраф доведеться сплатити  лише у тому випадку, якщо  роботодавець не допустить фахівців ГУ Держпраці до проведення перевірки з питань виявлення порушень щодо допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків»,- сказала Олена Грицак.

Підприємці також висловили побоювання щодо можливості упередженого ставлення інспекторів до підприємців, які хочуть бути добросовісними. «Прийдіть та покажіть, оскільки підприємці хочуть працювати легально та у правовому полі», – закликав представник Комітету підприємців Львівщини.

У свою чергу, Олена Грицак наголосила, що коли інспектор приходить на перевірки, то його завдання зводиться не до того, щоб тільки виявити порушення  трудового законодавства, а й поінформувати суб’єкта господарювання про можливість усунення тих порушень, які можна виправити під час перевірки, що у майбутньому враховується при розгляді питання про притягнення суб’єкта господарювання до відповідальності. Це спільна позиція Державної служби України з питань праці та ГУ Держпраці у Львівській області.

Підсумовуючи, присутні погодилися, що питання офіційного працевлаштування є важливим як для фахівців ГУ Держпраці, так і для тих підприємців, які працюють офіційно. Оскільки, за словами роботодавців,  на сьогодні підприємці, які сплачують  офіційну зарплату своїм працівникам є менш конкурентними на ринку праці, аніж ті, які платять зарплату «у конверті».