З медичною сестрою слід було укласти трудовий, а не цивільно-правовий договір. Доведено у Верховному суді

12 квітня 2021

Під час проведення контрольного заходу у ТОВ «АБМ-Вітадент», що функціонує як стоматологічний центр, інспектори праці виявили факт маскування трудових відносин договором цивільно-правового характеру. Зокрема Товариство належним чином не оформило працю медичної сестри.

В межах перевірки керівництву медичного закладу надано роз’яснення про відмінності між трудовими та цивільно правовими договорами та винесено припис на усунення порушень щодо неналежного оформлення трудових відносин з працівником. Окрім цього, на суб’єкт господарювання винесено постанову про накладення штрафу за використання незадекларованої праці.

Не погодившись із висновком Головного управління роботодавець звернувся до суду. У своє виправдання зазначав, що медсестра виконувала обов’язки на підставі цивільно-правового договору, до штату Товариства не зараховувалась та на свій розсуд визначала тривалість роботи.

Слід зазначити, позиції суду першої та апеляційної інстанцій у рішеннях різнились. Разом з тим, колегія суддів Верховного суду погодилась із позицію Головного управління Держпраці у Львівській області. «У разі, якщо робота виконувана особою на користь суб’єкта господарювання, збігається з видом його економічної діяльності або є роботою з обслуговування його діяльності, то роботи такої особи повинні виконуватись на умовах трудового договору», – зазначено у рішенні суду та визнано дії посадових осіб Головного управління та винесену санкцію правомірними.