За рішенням апеляційного суду ФОП Процевят Х.О. сплатить штраф за трьох неоформлених працівників

27 листопада 2020

Управління Держпраці звернулося з апеляційною скаргою до Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі про накладення штрафу на ФОП Процевят Х.О. за неоформлених працівників. З винесеною Головним управління постановою підприємиця не погодилась та оскаржила відповідне рішення у Львівському окружному адміністративному суді.

Під час контрольного заходу у цього суб’єкта господарювання інспектори праці зафіксували порушення норми Кодексу законів про працю України, а саме допуск до роботи трьох працівників без укладення трудового договору. Натомість ФОП уклала з особами договори про надання послуг навчальних курсів з візажу та перукарства, не маючи при цьому статусу школи чи навчального центру. Роботодавець наполягала, що угоди, нібито, були спрямовані на кінцевий процес і не пов’язані із самим процесом праці.

Однак, фахівці Головного управління під час розгляду апеляційної скарги довели що предметом представлених для перевірки договорів є власне праця працівника в процесі виробництва, відповідно, фізичні особи повинні були виконувати систематично певні трудові функції, а саме надавали клієнтам послуги візажу та перукарства. Також в укладених договорах не було зазначено, який результат роботи повинен передати виконавець замовнику, не визначено переліку завдань роботи, її обсягу, видів тощо.

У результаті колегія суддів підтримала апеляційну скаргу Управління Держпраці та скасувала рішення суду першої інстанції.

Відповідно до прийнятого судового рішення, ФОП Процевят Х.О. зобов’язана сплатити штраф за працівників без оформлених трудових відносин у розмірі 375 570 грн.

 

 

Фото ілюстративне