Хочете бути донором: маєте право на оплачувані вихідні

11 серпня 2017

До ГУ Держпраці  у Львівській області надійшло звернення щодо  невиплати середнього заробітку при наданні дня відпочинку після дня здавання крові для переливання.

Як розповів завідувач сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації ГУ Держпраці у Львівській області Василь Чучман,  відповідно до статті 124 КЗпП України за працівниками-донорами зберігається середній заробіток за дні обстеження в закладах охорони здоров’я і здавання крові для переливання.

«Цим працівникам безпосередньо після кожного дня здавання крові для переливання надається день відпочинку з збереженням середнього заробітку. На бажання працівника цей день приєднується до щорічної відпустки»,- розповів фахівець ГУ Держпраці.

В день давання крові та (або) її компонентів, а також в  день медичного обстеження працівник, який є або виявив  бажання  стати донором, звільняється від  роботи  на  підприємстві,  в  установі, організації незалежно від форм власності  із  збереженням  за  ним середнього заробітку.

Після кожного дня давання крові та (або)  її  компонентів,  зокрема у разі давання їх у вихідні, святкові та неробочі  дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за  ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей  день  може  бути приєднано до  щорічної  відпустки  або  використано  в  інший  час протягом року після дня давання крові чи її компонентів (частина 2 статті 9 Закону).