Фахівець Держпраці наголосила на необхідності дотримання гарантій для учасників АТО

06 липня 2017

Днями начальник відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно-правових актів  ГУ Держпраці у Львівській області Любов Лєсна взяла участь у засіданні Виконавчого комітету  Об’єднання профспілок Львівщини.

Учасники заходу обговорили питання  дотримання чинного трудового законодавства України на підприємствах, установах, організаціях області стосовно працівників із статусом учасників АТО.

Присутні погодилися, що  завданням профспілок є посилення правового захисту трудових прав і законних гарантій для  учасників АТО.

У свою чергу, Любов Лєсна повідомила  про зміни в законодавстві про працю щодо прав та пільг військовослужбовців, призваних на строкову військову службу, за призовом на час мобілізації на особливий період або які перебувають на військовій службі за контрактом.

Також вона розповіла  про результати перевірок, які  провели фахівці  ГУ Держпраці  за зверненнями учасників АТО та членів сімей в інтересах працівників, призваних на строкову військову службу.

«Крім здійснення контролю, діяльність Головного управління Держпраці у Львівській області спрямована на проведення інформаційно-роз’яснювальної та превентивної роботи для роботодавців щодо запобігання виникненню порушень законодавства про працю та для найманих працівників щодо захисту їх трудових прав»,- резюмувала Любов Лєсна.