Фахівці ГУ Держпраці нагадали про вимоги безпечної експлуатації атракціонів

08 серпня 2017

Днями  у  Турківській РДА  відбулася семінар – нарада з працівниками, які займаються  організацією експлуатації атракціонної техніки в дні проведення шостого всесвітнього  Бойківського фестивалю. Захід організовано з метою запобігання виникнення травматизму під час  дозвілля і відпочинку населення.

Опісля наради в РДА,  фахівець ГУ Держпраці та  приватні підприємці побували на місці експлуатації атракціонів, де також були присутні оператори розважальних об’єктів.

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління нагляду в промисловості і на  об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Михайло Місик проаналізував заходи, які застосовуються під час виконання робіт з технічного обслуговування і монтажу атракціонів, ознайомив з існуючими ризиками травматизму під час експлуатації атракціонної техніки.

Разом з тим фахівець ГУ Держпраці нагадав про вимоги «Правил будови та безпечної атракціонної техніки» та інших нормативно-правових актів, що діють під час ремонту, монтажу та експлуатації атракціонів.

При цьому він наголосив на  необхідності виведення з експлуатації і підготовки атракціонів, які відпрацювали встановлений термін до технічних обстежень і обов’язкових позачергових випробувань.

 Інспектор окреслив основні вимоги до власників атракціонів. Зокрема щодо необхідності внесення до паспортів атракціонів даних про монтаж на новому місці експлуатації,  оформлення проведених інструктажів з охорони праці обслуговуючого персоналу атракціонів в журналі реєстрації інструктажів,  призначення наказом працівників, які виконують ремонт електрообладнання атракціонів (електриків), стажуванні, та допуску до самостійної роботи новоприйнятих працівників з числа обслуговуючого персоналу атракціонів, яке повинно оформлятися у встановленому порядку. Водночас нагадав   про оформлення за результатами монтажу та технічного огляду актів встановленого зразку.

 Також  було наголошено на неухильному дотриманні вимог «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»

За його словами,  обслуговуючий персонал повинен проходити систематичне навчання і підвищення кваліфікацій щодо використання засобів індивідуального захисту при виконанні робіт по ремонту і обслуговуванні атракціонів .

За  результатами проведеної семінар – наради та превентивних заходів власник  атракціону «Дитяча ланцюгова карусель»,  який був встановлений на площі в м. Турка,   вирішив  припинити роботу цього атракціону.