Семінар Держпраці: безпека водіїв та пасажирів повинна повинно бути пріоритетом для перевізників

06 липня 2017

Сьогодні, 6 липня, у приміщенні ГУ Держпраці  відбувся семінар для представників підприємств Львівської області, що здійснюють пасажирські перевезення.

Під час семінару фахівці Держпраці розповіли про вимоги  щодо  охорони праці та промислової безпеки та окреслили найбільш типові порушення, які виявляють інспектори під час перевірки підприємств, які здійснюють транспортні перевезення.

За словами головного державного інспектора Євгена Сметанюка, автобуси не завжди відповідають вимогам щодо охорони праці,  а це створює небезпеку для водіїв та пасажирів. Є випадки, коли на лінію виїжджають несправні транспортні засоби, а маршрутки не укомплектовані  вогнегасниками, аптечками та аварійними знаками. Відтак, слід організувати щозмінний  технічний огляд транспортних засобів.

Водночас фахівці Держпраці детально роз’яснили вимоги до водіїв. Особи, які залучаються до перевезень пасажирів, повинні мати  певну категорію та пройти медогляд. При цьому з   працівником повинен бути укладений трудовий договір.

«Хочу наголосити, що після укладення трудового договору та до початку  самостійного виконання роботи, водії повинні пройти стажування. Під час  якого поруч з новим працівником повинна завжди бути відповідальна особа»,- сказав Євген Сметанюк.

Одним із основних факторів забезпечення безпеки дорожнього руху є стан здоров’я водія. Тому, перед кожним виїздом на маршрут він зобов’язаний пройти передрейсовий медичний огляд.

Також  водії повинні дотримуватися схеми руху та не змінювати місця висадки та посадки пасажирів.

На завершення,  в.о. начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку ГУ Держпраці у Львівській області  Іван Мечержак закликав не відноситися формально до вимог законодавства, оскільки безпека водіїв та пасажирів  повинна бути пріоритетом  для перевізників.