У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася колегія з питань охорони праці

18 квітня 2017

Начальник відділу нагляду у СКС та АПК Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці України у Львівській області Віктор Курило взяв участь у роботі колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яка відбулася в рамках Місячника охорони праці на підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства з нагоди Всесвітнього дня охорони праці.

На колегії було зазначено, що на підпорядкованих управлінню підприємствах впродовж  2016 року та з початку 2017 року проводиться активна робота щодо створення  безпечних і здорових умов праці, підвищення рівня культури виробництва та санітарно-побутового обслуговування працівників, профілактики виробничого травматизму.

За 2016 рік підприємствами управління витрачено на заходи з охорони праці 7140,903 тис. грн., що становить 3,1% від фонду оплати праці 2015 року та 2262 грн. на одного працівника. Службами охорони праці підприємств управління у 2016 році проведено 807 перевірок, виявлено 3354 порушень нормативних актів з охорони праці, призупинено 19 одиниць обладнання, 11 пристосувань та 31 технологічний процес. За невиконання та порушення вимог охорони праці притягнуто до дисциплінарної відповідальності 56 працівників підприємств, зокрема і  26 посадових осіб.

Окрім цього, на підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства розроблено і з початку 2016 року впроваджено Систему управління охороною праці та ризиками (СУОПР), в рамках якої розроблено Карти ідентифікації небезпек, оцінювання й усунення неприйнятних ризиків на 30 робочих місцях.

У своєму виступі, Віктор Курило звернув увагу присутніх на найважливіших питаннях з профілактики виробничого травматизму. Відтак, він розповів про вимоги щодо якісного навчання працівників з питань охорони праці,  поінформував про вимоги щодо технічного стану обладнання та устаткування. Він також наголосив на необхідності забезпечення працівників засобами індивідуального захисту.

 

Разом з тим, Віктор Курило зазначив, що лише спільні дії керівників підприємств, служб охорони праці, інспекторів Держпраці допоможуть  виявити та усунути виробничі ризики травмування.

Підсумовуючи,  начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека закликав керівників підприємств взяти під персональну відповідальність організацію роботи з охорони праці і профілактики виробничого травматизму, створення працівникам безпечних і здорових умов праці. Водночас він зазначив, що необхідно посилити контроль за дотриманням працівниками вимог безпеки при проведенні лісосічних і деревообробних робіт, експлуатації вантажно-підіймальних механізмів та транспортних засобів підприємств.