У Новострілищанській ОТГ представник ГУ Держпраці у Львівській області провела семінар з питань трудового законодавства

01 жовтня 2019

Днями у Новострілищанській ОТГ за участю  головного державного інспектора праці ГУ Держпраці у Львівській області Наталії  Колівошко відбувся  семінар для населення і роботодавців  ОТГ.

Під час заходу присутні  обговорили питання легалізації зайнятості зайнятості та зміни в законодавстві щодо проведення контролю за додержанням законодавства про працю.

Інспектор праці повідомила, що на сьогодні інспекційні відвідування СГД проводяться відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю затвердженого постановою КМУ від 21 серпня 2019 №823.

«Відтепер у випадку усунення роботодавцями порушень у зазначений у приписі термін штрафи до суб’єктів господарювання не застосовуватимуть. Однак у випадку виявлення незадекларованої праці заходи до притягнення роботодавця та його посадових осіб до відповідальності вживатимуться одночасно із внесенням припису,  незалежно від факту усунення порушень», – звернула увагу інспектор.

Відтак інспектор закликала роботодавців оформляти трудові відносини з працівниками належним чином та роз’яснила як правильно слід це робити.

Звернула увагу, що працівникам, яким в січні поточного року встановлено посадові оклади на рівні мінімальної заробітної плати, необхідно нарахувати індексацію заробітної плати у липні. Також вона  наголосила на необхідності дотримання розміру мінімальної заробітної плати та інших норм і гарантій в оплаті праці, а саме: норми оплати праці за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час.