У ПрАТ «Картонно-паперова компанія» відбувся семінар

22 травня 2017

Про останні зміни у законодавстві, що стосуються охорони праці, дотримання  законодавства щодо  проведення експертизи  умов праці,  атестації робочих місць за умовами праці, відповідальність керівників за несвоєчасне та неякісне проведення атестації робочих місць та про організацію проведення медичних оглядів роботодавцем, розгляд законодавства з ринкового нагляду йшлося 18 травня під час семінару у  ПрАТ  «Картонно-паперова компанія».

Головний державний інспектор  відділу  нагляду на  виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Ярослав Файчак проаналізував  заходи щодо дотримання  безпечних  умов  праці, які проводяться на підприємстві під час виконання робіт працівниками сторонніх організацій. Надав консультацію щодо організації функціонування системи управління охороною праці на підприємстві. Також він розповів про зміни у Типовому положенні про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці внесені Наказом Міністерства соціальної політики № 140 від 30.01.2017..

Головний державний інспектор відділу експертизи умов праці Марія Петрушко  проаналізувала законодавство з  проведення експертизи  умов праці, наголосила на відповідальності керівників за несвоєчасне та неякісне проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Ігор Дацій ознайомив присутніх з порядком  проведення  медичних оглядів працівників певних категорій, зайнятих на важких роботах,  із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких,  де є потреба у професійному доборі,  щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року.

Завідувач сектору ринкового нагляду Ольга Перетятко  проаналізувала законодавство з ринкового нагляду, зокрема щодо технічних регламентів. Більш детальніше фахівець ГУ Держпраці розглянула вимоги «Технічного регламенту засобів індивідуального захисту». Зокрема, вимоги до засобів захисту органів зору (при роботі зварювальника) та до засобів захисту, що призначаються для запобігання падінню з висоти та застосовуються під час ремонту та чищення димарів, повітропроводів.

На завершення,  генеральний директор ПрАТ  «Картонно-паперова компанія»  Ярослав Пошивайло зазначив, що політика підприємства  у галузі охорони праці визначена на основі існуючих небезпек та ризиків, спрямована на створення безпечних та здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням, аваріям на виробництві.