В Львівській національній академії мистецтв проведено позапланово семінар-нараду та надано консультативно-методичну допомогу

29 вересня 2015

На виконання доручення  Держпраці України від 06.08.2015року №2009/0/54-13/6/ДП-15 «Щодо попередження нещасних випадків і аварій у навчальних закладах», в рамках проведення превентивних заходів, працівниками Головного управління Держпраці у Львівській області головним державним інспектором відділу нагляду в АПК та СКС Братюк А.І. та головним державним інспектором відділу контролю за додержанням трудового законодавства, зайнятості та інших нормативно-правових актів Філяк-Заставною Н.Л. в Львівській національній академії мистецтв проведено позапланово семінар-нараду та надано консультативно-методичну допомогу з питань дотримання законодавства про охорону праці, профілактики нещасних випадків і аварій у навчальному закладі, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період та трудового законодавства.

В семінар-нараді прийняли головний інженер, провідний інженер з охорони праці, голова профкому, викладачі, працівники приймальної комісії та адміністрації.

Головний державний інспектор Братюк А.І. ознайомила присутніх з станом травматизму в освіті, з характерними порушеннями , які мали місце під час нещасних випадків, наголосила на актуальності питань профілактики виробничого травматизму, підвищенні відповідальності посадових осіб навчального закладу за дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці, особливу увагу приділено питанню безпечного  функціонування навчального закладу в осінньо-зимовий період, забезпеченню моніторингу за технічним станом будівель і споруд, готовності котельного обладнання до опалювального сезону, питанням експертного обстеження котельного обладнання, навчання обслуговуючого персоналу , наявності дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

Головний державний інспектор Філяк-Заставна Н.,Л. ознайомила присутніх із змінами в трудовому законодавстві, надала консультації з питань забезпечення права громадян на працю, порядок укладення трудового договору, гарантії при укладенні, зміні та припиненні трудового договору, порядок виплати та нарахування заробітної плати, щорічних, додаткових відпусток, порядок нарахування індексації грошових доходів, адміністративна, кримінальна відповідальність за порушення законодавства про працю.

Головні державні інспектори відповіли на запитання присутніх.