ДП «Львіввугілля» та ПрАТ «Шахта «Надія» прозвітували щодо виконання умов погодження Програм розвитку гірничих робіт у першому півріччі

13 липня 2020

У середу, 8 липня,  під головуванням начальника Управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Львівській області Володимира Осадці відбулася нарада щодо стану виконання у І півріччі умов погодження програм розвитку гірничих робіт вугільних шахт на 2020 рік.

Захід відбувся за участі заступника командира Львівсько–Волинського воєнізованого гірничорятувального загону, керівництва ДП «Львіввугілля» та ПрАТ «Шахта «Надія», головних інженерів та заступників директорів з охорони праці шахт Львівщини та фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області.

В межах заходу також обговорили стан охорони праці на шахтах та розглянули плани розвитку гірничих робіт на ІІ півріччя 2020 року.

Представники ДП «Львіввугілля» та ПрАТ «Шахта «Надія» доповіли про виконання умов погодження Головним управлінням програм розвитку гірничих робіт на І півріччі 2020 року. Зокрема зазначалось про виконання графіку капітальних ремонтів стаціонарного обладнання шахт та належне забезпечення працівників необхідними засобами індивідуального захисту.

За результатами доповідей та проведеного аналізу фахівці Головного управління відзначили, що значна частина умов погодження програм розвитку гірничих робіт на 2020 рік впродовж І півріччя 2020 року підприємствами й справді виконано своєчасно. Отримано більшість експертних висновків щодо продовження терміну експлуатації стаціонарного обладнання, граничний термін експлуатації якого закінчився, проведено експертні обстеження вантажно-підіймальних механізмів. Переважна більшість метанометричої техніки пройшла відповідне налагодження, держповірки та отримала експерті висновки про подальшу безпечну експлуатацію.

Разом з тим, підприємствами не виконано низку вагомих умов погодження Програм. Серед таких – підземних працівників не забезпечено в повному об’ємі індивідуально закріпленими ізолюючими саморятівниками та не проведено практичне періодичне тренування в саморятівниках в спеціальних «димових камерах».

Окрім цього, ні ДП «Львіввугілля», ні ПрАТ «Шахта «Надія» взагалі не придбали впродовж І півріччя 2020 року, згідно з розрахунком, змочувально-зв’язувальних сумішей для пиловибухозахисту гірничих виробок та під час проведення підривних робіт вугільними та змішаними вибоями.

До слова, на сьогодні діє постанова Львівського окружного адміністративного суду щодо заборони ДП «Львіввугілля» ведення гірничих робіт в гірничих виробках шахт, які не забезпечені пожежно-зрошувальним трубопроводом.

Відтак, через невиконання важливих умов погодження Програм розвитку гірничих робіт ДП «Львіввугілля» та ПрАТ «Шахта «Надія» на 2020 рік у встановлені Протоколами терміни, Програми розвитку гірничих робіт на ІІ півріччя 2020 рік Головним управлінням погоджуватися не будуть, до їх виконання.

За результатами наради складено відповідний протокол, який скеровано керівництву ДП «Львіввугілля» та ПрАТ «Шахта «Надія» для обов’язкового виконання.