ДП «Львіввугілля»: завершено кваліфікаційні іспити з питань охорони праці серед працівників, зайнятих обслуговуванням та ремонтом підйомних установок

12 лютого 2020

З 21 січня  по 11 лютого 2020 року відбувалась перевірка  знань  з питань  охорони  праці серед працівників, зайнятих обслуговуванням та ремонтом підйомних установок усіх відокремлених підрозділів ДП «Львіввугілля».  Загалом іспити прийнято у 296 працівників.

Оцінювали знання комісії під головуванням головних механіків вугільних підприємств за участі заступника начальника відділу нагляду у вугільній промисловості ГУ Держпраці у Львівській області Василя Марцинюка.

Дільниця підйомних установок є однією з високотехнічних та основних ланок технологічного ланцюга шахти. Саме ця дільниця несе відповідальність за належний технічний стан підйомних машин, канатів, підйомних посудин, головного і допоміжного стволів та копрових споруд.

Обслуговування вертикальних стволів є особливо небезпечним, тому ремонтні роботи проводять навчені та досвідчені працівники.

Не менш відповідальна робота і у жінок – машиністів підйомних установок, від яких залежить злагоджена робота при проведенні ремонтних робіт, спуску-підйому працівників та видачі гірничої маси на-гора.

Відтак, при проведенні оцінювання увагу акцентовано на знанні Закону України “Про охорону праці”, Інструкції з техніки безпеки при технічному обслуговуванні і ремонті обладнання вертикальних стволів шахт та робіт, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок і Правил безпеки у вугільних шахтах.

«Під час складання іспитів працівники показали позитивний результат та можуть бути допущені до подальшої роботи», – зазначив представник Головного управління Василь  Марцинюк.

Відповідно до вимог чинного законодавства, результати проведеного оцінювання були оформлені відповідними протоколами та передані у служби охорони праці підприємств.