На шахті “Лісова” приймали в експлуатацію підготовчу виробку 183 бортового штреку. Інспектор Держпраці зобов’язав усунути виявлені порушення з охорони праці

26 листопада 2019

 У ВП «Шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля» відбулась позапланова перевірка дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Контрольний захід проведено в межах роботи комісії  по прийняттю в експлуатацію підготовчої виробки 183 бортового штреку пласта п7н «Сокальський».

Фахівець Головного управління  відзначив, що загалом ведення гірничих робіт з проведення та кріплення  183 бортового штреку здійснюється відповідно до розробленої та затвердженої технологічної проектної документації. Стаціонарна апаратура контролю газу метану працездатна та експлуатується відповідно до нормативних вимог. Під час огляду не виявлено грубих порушень провітрювання, пилогазового режиму та порушень електровибухобезпеки.   

Разом з тим, під час перевірки встановлено, що на ПК 7+16м 183 бортовому штреку допущено експлуатацію виробки при відсутності міжрамної центральної дерев’яної розпірки на 14 рамах  аркового кріплення. На ПК 7 183 бортового штреку експлуатується виробка за відсутності другої скоби в замкових з’єднаннях на чотирьох рамах аркового кріплення Вантажні вагонетки ВДК-2,5 (№22, №41, №42) по 183 бортовому штреку експлуатуються без кріпильних болтів колісних пар та з несправними зчепами.

Загалом  держінспектор виявив 20 порушень нормативно-правових актів з охорони праці.  Відтак, керівництву винесено обов’язковий до виконання припис.

Окрім цього, фахівець Держпраці попередив в.о. директора шахти «Лісова» Павла Прокопика про необхідність негайного зупинення проведення 183 бортового штреку пласта п7н «Сокальський» та канатної відкатки по 183 бортовому штреку до усунення виявлених порушень.

За недотримання вимог безпеки до адміністративної відповідальності притягнутий начальник дільниці підготовчих робіт ВП «Шахта «Лісова».