З працівниками дошкільного навчального закладу «Казка» провели бесіду про їх трудові права

14 грудня 2017

Днями головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС ГУ Держпраці у Львівській області Володимир Винар  провів бесіду з працівниками дошкільного навчального закладу «Казка» з питань реалізації і захисту прав людини на охорону праці. Дитячий садок знаходиться у Добромилі Старосамбірського району Львівщини.

Зокрема фахівець ГУ Держпраці у Львівській області наголосив, що роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Також він зазначив, що працівник має право відмовитись від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують.

Водночас він повідомив, що за період простою не з вини працівника за ним зберігається середній заробіток. Працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

Особливу увагу було приділено застосуванню праці жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також залучення їх до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

На завершення, головний державний інспектор відповів на усі запитання, які задавали працівники дошкільного закладу.