Заступник голови Держпраці зустрівся з фахівцями лісогосподарських підприємств Львівщини

27 лютого 2020

У Львівському ОУЛМГ відбулася нарада з питань охорони праці за участю заступника Голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк, посадових осіб Головного управління Держпраці у Львівській області, директорів та спеціалістів з охорони праці лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства зауважив, що більшість робіт у лісовій галузі віднесено до робіт з підвищеної небезпеки. На підприємствах Львівського ОУЛМГ працює понад 3 тис. осіб і тому питання дотримання вимог охорони праці та профілактики виробничого травматизму постійно стоїть на порядку денному. Він відмітив нагальну потребу у проведенні такої наради і наголосив на тому, що філософія збереження життя та здоров’я працівників повинна бути пріоритетом у діяльності кожного підприємства.

Заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк зазначив, що лісова галузь належить до однієї з найбільш травмонебезпечних в Україні та навів статистику виробничого травматизму на підприємствах лісового господарства з початку 2020 року. Враховуючи ризикоорієнтований підхід, який з 2020 року започатковується на підприємствах України, він також виокремив основні причини, що призводять до виробничого травматизму. Серед таких – ненавченість працівників; порушення технологічного процесу; незабезпеченість засобами індивідуального захисту; відсутність контролю за роботою приватних підприємців; недотримання технологічних регламентів безпеки праці, недостатня ефективність використання кадрів, тощо.

Підсумовуючи, Ігор Шумелюк закликав присутніх приділити увагу навчанню працівників, фаховому підходу до призначення відповідальних осіб за безпеку та охорону праці, зваженому підходу до заключення договорів-підряду на надання послуг у лісовому господарстві тощо.

Інформаційно

Як свідчить статистика, на кожен мільйон кубометрів заготовленої деревини припадає втрата одного людського життя, а щорічна трудова діяльність 700 працівників лісового господарства спричиняє один нещасний випадок виробничого характеру.