Не сплачені добровільно штрафи стягуються примусово

13 березня 2019

Фахівці ГУ Держпраці у Львівській області  провели  інспекційне відвідування  у Товаристві з обмеженою відповідальністю, що займається виробництвом  м’ясної продукції.

В межах контрольного заходу інспектори виявили, що  у Товаристві допустили  до роботи працівника без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

За це порушення суб’єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника  щодо якого скоєно порушення.

Днями до ГУ Держпраці у Львівській області надійшло платіжне доручення, яке підтверджує сплату штрафу в добровільному порядку.

Нагадаємо, що  штрафні санкції  за недодержання законодавства про працю підлягають сплаті протягом одного місяця з дня винесення постанови про їх застосування.

Не сплачені у добровільному порядку штрафи стягуються органами виконавчої служби у примусовому порядку.

Детальніше ознайомитися з постановою «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення» можна за цим посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/509-2013-%D0%BF