3 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році

03 грудня 2023
✅ 3 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.
Цього дня світова спільнота привертає увагу до успіхів в побудові інклюзивного середовища, нагадує про толерантність, гідність, людяність та рівні права.
📌Однією з важливих сфер забезпечення рівних можливостей людей з інвалідністю є зайнятість. В Конституції України закріплено, що кожен має право на належні, безпечні та здорові умови праці. Якщо ж здоров’я працівників потребує додаткового облаштування робочих місць, то роботодавці мають створити усі необхідні умови, які не обмежуватимуть реалізацію трудового потенціалу громадян.
Чинне законодавство передбачає не лише рівні права, а й додаткові гарантії для працівників з інвалідністю, зокрема, більш тривалу щорічну відпустку, можливість працювати на умовах неповного робочого часу, обмеження щодо роботи в нічний та надурочний час тощо.
Наша мета – забезпечити, щоб усі працівники мали рівні можливості для реалізації своїх професійних амбіцій. Закликаємо роботодавців бути відкритими до адаптації робочих місць, робити їх більш доступними та комфортними для осіб з інвалідністю. Акцентуємо і на використанні новітніх технологій для поліпшення умов праці та інтеграції таких людей в робочий колектив.
Давайте працювати разом над тим, щоб кожен працівник в Україні відчував себе цінним та важливим членом нашого суспільства.