Формування культури безпеки в учнів

13 листопада 2015

«Дисципліна на дорозі – запорука безпеки»

 «Школа – територія безпеки»

 

Під такими гаслами, з метою профілактики травматизму серед дітей, а також  поглиблення знань правил безпеки на дорозі, в школі, на відпочинку, формування навичок безпечної поведінки на перервах, у спортивному залі, в їдальні, на сходах, а також виховання відповідальності за свої вчинки, інспекторами відділу нагляду у АПК та СКС Головного управління Держпраці у Львівській області провели семінари-бесіди з учнями середніх класів на предмет поведінки у школі, на вулиці, правила поведінки під час екскурсій, в лісі тощо, а також розповіли правила безпечного поводження з газом в побуті.

Значну увагу приділено питанням щодо зменшення травматизму під час знаходження дітей на вулично-шляховій мережі. Адже у ХХІ столітті важко уявити своє повсякденне життя без автомобілів, які набагато полегшують наше буття, але, тим самим, несуть із собою величезну небезпеку для життя дорослих і особливо дітей.

Кожен день вулицями нашого міста діти ідуть до школи чи на прогулянку. Одначе, вулиця великого міста, чи навіть невеличкого селища, – одне з найнебезпечніших місць навіть для дорослої людини, тим більше вона не пристосована для дитини. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки дитина наражається на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах, а травми ДТП – найважчі.

«Усі ми щодня перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося міським транспортом – пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями.  Для виконання цих ролей кожен повинен знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання» – в ході зустрічі у ЗСШ №45 м.Львова зазначила головний державний інспектор Аліна Братюк.

На жаль, не всі добре знають ці Правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть сотні дітей і дорослих. Трапляються дорожньо-транспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли нібито нічого не загрожувало.

Слід зазначити, що підготовка до «професії пішохід» починається ще у дитячому садочку, продовжується в школі, а потім все життя кожного дня надає нові уроки. Тому надзвичайно важливо, щоб і вихователі, і учителі, і старші друзі, і обов’язково батьки усвідомлювали свою відповідальність щодо виховання у дітей знань правил безпечної поведінки, а особливо на дорозі. Адже найкращим взірцем поведінки на вулицях та автошляхах для дитини є безпосередньо приклад батьків.

Фахівці зазначили основні причини аварій на автошляхах з боку пішоходів: перехід проїжджої частини у місці, не призначеному для цього або на заборонний сигнал світлофора; перехід вулиці безпосередньо біля транспорту, що стоїть або наближається; перехід вулиці в місцях, де вона погано продивляється в обидва боки; раптовий вихід пішохода на проїжджу частину з-за транспорту, що стоїть; розваги на проїжджій частині або поблизу неї; неуважність під час переходу вулиці. Також дітям звернули увагу, що переважаюча кількість нещасних випадків з пішоходами, пассажирами трапляється саме тоді, коли вони поспішають, хвилюються, бігають.

Педагоги, в свою чергу погодились з працівниками  Держпраці, що лише спільними зусиллями можна вирішити таку гостру проблему сьогодення, як дитячий дорожньо-транспортний травматизм.

telefoni_znay_oci1 Безымянный-1 Безымянный-1 Безымянный-1 Безымянный-1 Безымянный-1 Безымянный-1 Безымянный-1 Безымянный-1 Безымянный-1 Безымянный-1 default arton306