В рамках Всесвітнього дня охорони праці у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція на тему „Проблеми та перспективи розвитку охорони праці ”
17 травня 201612 травня, у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності, в рамках Всесвітнього дня охорони праці, відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція курсантів, студентів, аспірантів та ад’юнктів – „ Проблеми та перспективи розвитку охорони праці ”.
В роботі конференції взяли участь провідні керівники та фахівці у галузі охорони праці Львівщини: головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області – Стащишин В.М., заступник директора ДП ЗЕТЦ Держпраці України – Кімак Я.Я., головний технічний інспектор праці Об’єднання профспілок Львівщини – Вінницький Б.В., заступник начальника УВД Фонду ФСС НВВУ у Львівській області – Біловус М.Г.
З привітальним словом до учасників конференції звернувся доктор технічних наук, доцент, проректор з науково-дослідної роботи Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Тарас Рак, який запропонував вшанувати пам’ять загиблих під час виконання службових та трудових обов’язків хвилиною мовчання.
До першого слова запрошено головного державного інспектора Стащишина В.М. Фахівець Держпраці розпочав свій виступ з основної тези сказаної генеральним директором Міжнародної організації праці Хуан Сомавія: «Безпечна робота є позитивним фактором підвищення продуктивності праці та економічного зростання. Хвороби та травми не є неминучими супутниками трудової діяльності, а відсутність коштів не може служити виправданням відсутності уваги до безпеки та здоров’я робітників».
Стащишин наголосив, що право кожного громадянин на належні, безпечні і здорові умови праці, право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати годувальника чи безробіття з незалежних від них обставин є прямою вимогою Конституції України.
«Однак, сучасне виробництво організовано таким чином, що робітникові доводиться жертвувати захистом та безпекою праці заради високого плану виробництва і ризикувати здоров’ям заради заробітної плати. Першим кроком до покращення безпеки праці є ефективна діяльність служб охорони праці підприємств. Як показує практика, коли питаннями охорони праці займаються професійні працівники служб охорони праці, ситуація в цій сфері значно краща, ніж у випадку, коли робітники діють самостійно», – зазначим В. Стащишин.
Слід зазначити, що одним із основних пріоритетів роботи Держпраці є зміна ставлення до безпеки праці не лише керівників підприємства, а й рядових робітників. Адже охорона праці – це культура виробництва, котру можна досягти: роботодавцем – при створенні здорових та безпечних умов праці на підприємствах, а працівником – неухильно дотримуючись усіх інструкцій з охорони праці.
Присутніх також проінформовано про стан виробничого травматизму протягом 20 років незалежності України, переілено основні причин виникнення.
З доповіддю на конференції виступив і заступник директора ДП ЗЕТЦ Держпраці у Львівській області Ярослав Кімак, який розповів про специфіку діяльності центру в сучасних умовах. Головний технічний інспектор праці Об’єднання профспілок Львівщини Богдан Вінницький розповів про роль профспілок в контролі за дотриманням вимог з питань охорони праці на підприємствах. А заступник начальника УВД ФСС НВУ у Львівській області Михайло Біловус провів презентацію на тему соціального страхування від нещасного випадку на виробництві в сучасних умовах.
По завершенню, відбулось покладання квітів до пам’ятника загинувших внаслідок аварії на ЧАЕС. Також учасники конференції ознайомилися з історією та матеріально-технічною базою Університету, умовами навчання і дозвілля студентів та курсантів.