Про причини пожеж та отруєння чадним газом йшлося у радіопередачі “Формула безпеки. Безпека краян”
04 листопада 2016Частина 1
Частина 2
У передачі «Формула безпеки», що на Львівському радіо, начальник відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Ігор Проць та начальник сектору зв’язків з ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ Державної Служби з надзвичайний ситуацій України у Львівській області Віталій Туровцев розповідали про те, скільки на Львівщині протягом 2016 трапилось пожеж, отруєнь чадним газом та інших нещасних випадків пов’язаних з використанням газу у побуті, назвали основні їх причини та надали рекомендації, як запобігти таким ситуаціям.
Як повідомив Віталій Туровцев, з початку року на Львівщині трапилось 3189 пожеж, за результатами яких 58 осіб загинуло та 39 – травмовано, в тому числі 7 дітей. Фахівець зауважив, що кількість пожеж зростає саме у осінній період – з приходом перших похолодань, коли опалювальний сезон ще не почався, а громадяни,щоб зігрітись, починають усіма можливими способами опалювати помешкання.
Начальник відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки Ігор Проць розповів, що в нашому регіоні цьогоріч суттєво збільшилась кількість нещасних випадків пов’язаних з використанням газу у побуті. З початку року (це ще до початку опалювального сезону 2016/2017) у м. Львові та Львівській області зафіксовано 9 аварій пов’язаних з газом у побуті, в наслідок чого, з причин отруєння чадним газом – 5 осіб загинуло, а 10, в тому числі двоє неповнолітніх дітей -госпіталізовано.
Як зазначив фахівець Держпраці, одними з головних причин отруєння чадним газом є самовільна газифікація та перепланування приміщень, відсутність природної витяжки та нормованого повітрообміну в газифікованих приміщеннях, несправність автоматики безпеки, димових та вентиляційних каналів, експлуатація газових приладів при зруйнованих оголовках димовентиляційних каналів. Наголошувалось і на важливості проведення якісного ремонту та чищення димоходів та вентиляційних каналів виключно спеціалізованими організаціями, які мають на це відповідний дозвіл.
Також Ігор Проць наголосив, що згідно пункту 3.3 розділу 3 «Правила безпеки систем газопостачання», які введені в дію 07 липня 2015 року саме «власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами». Відтак, фахівцем надано ряд рекомендацій, як не стати жертвою чадного газу, уникнути нещасних випадків та зберегти не лише своє життя, а й життя близьких людей.
«Категорично забороняється користуватись газом при несправностях газових приладів, автоматики, арматури. Не можна користуватись газовими плитами для опалення приміщень. При появі в приміщенні запаху газу слід негайно припинити користування газовими приладами, перекрити крани до приладів і на приладах, відчинити вікна і квартирки для провітрювання приміщення, викликати аварійну службу. Категорично заборонено застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу», – наголосив Ігор Проць.