Як запобігти аваріям та про особливості ремонту свердловин розповіли фахівці ГУ Держпраці на нараді у «ЛЬВІВТРАНСГАЗ»
03 жовтня 2017
Про дотримання вимог нормативно-правових актів з питань праці, охорони праці, промислової безпеки та під час проведення робіт з капітального ремонту свердловин йшлося під час наради з працівниками служби з капітального ремонту свердловин Угерського виробничого відділення ремонтних і сервісних послуг УМГ «ЛЬВІВТРАНСГАЗ», яка відбулася 28 вересня.
Передусім фахівці ГУ Держпраці наголосили, що підприємства нафтогазового комплексу відносяться до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику і несуть в собі потенційну загрозу, адже аварії на таких об’єктах можуть бути масштабними і мати техногенний характер з непередбачуваними наслідками, а також нести загрозу життю і здоров’ю людей.
Для запобігання аварій і забезпечення нормальних умов праці велике значення має підтримка обладнання, машин, агрегатів та інструментів у справному стані.
Профілактичний догляд за обладнанням і машинами забезпечується на відповідній імовірності частоти відмов (виходів з ладу) пристосувань, або їх систем і складається з перевірки, попереджувальних ремонтів або заміни запасних частин до можливого виникнення відмови.
Окремо фахівці розповіли про капіта́льний ремонт свердловин. Відтак капітальний ремонт охоплює: ремонтно-ізоляційні роботи (виправлення зім’ять, зломів, тріщин і заміна пошкодженої частини експлуатаційної колони, герметизація гирла свердловини, розбурювання цементних пробок);усунення негерметичності експлуатаційної колони; ліквідацію аварій; перехід на інші пласти та приєднання пластів; ремонт свердловин, обладнаних для одночасно-роздільної експлуатації; роботи, пов’язані з бурінням (зокрема, врізка і буріння іншого стовбура свердловини); оброблення привибійної зони; дослідження та обслідування свердловин при ремонтi; переведення свердловин на використання за іншим призначенням;введення в експлуатацію і ремонт нагнітальних свердловин; консервацію і розконсервацію свердловин; ловильні роботи (включають виймання впалої колони насосно-компресорних труб, насосних штанг, інструментів, а також очищення стовбура свердловини);ліквідацію свердловин.
Разом з тим фахівці ГУ Держпраці поінформували про основні аспекти законодавства з проведення експертизи умов праці та наголосили на відповідальності керівників за несвоєчасне та неякісне проведення атестації робочих місць за умовами праці, а також за ненадання працівникам компенсацій за шкідливі умови праці. Запропоновано керівництву підприємства проводити атестацію робочих місць відповідно до чинного законодавства.
Також обговорювали питання необхідності дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. При цьому наголошувалося на неприпустимість оформлення працівника на неповний робочий день, якщо він фактично працює повний робочий час