До усунення порушень вимог безпеки керівництву ПрАТ «Картонно-паперова компанія» рекомендовано зупинити експлуатацію обладнання

12 лютого 2020

Посадовими особами Головного управління Держпраці у Львівській області проведено планову перевірку у ПрАТ «Картонно-паперова компанія».

Це високого ступеня ризику підприємство.  Станом на день перевірки у трудових відносинах з картонно-паперовою  компанією перебуває 480 осіб, з яких 356 – задіяні на роботах підвищеної небезпеки.

На ПрАТ «Картонно-паперова компанія» проведено ідентифікацію і подано до Головного управління Держпраці у Львівській області декларацію безпеки об’єкта підвищенної небезпеки. Для виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки підприємство отримало 7 дозволів Держпраці.

Впродовж 2018 – 2019 років на підприємстві мали місце 3 нещасні випадки. Як встановлено комісіями зі спецрозслідувань, нещасні випадки трапились внаслідок нехтування працівниками вимог інструкцій з охорони праці.

Перевіривши основні виробничі об’єкти ПрАТ «Картонно-паперова компанія», держінспектори виявили 44 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Зокрема, підприємством не зареєстровано в ГУ Держпраці декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на виконання робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В.

Не проведено перевірку справності і роботи систем вентиляції цеху.

Не ущільнено місця перетину газопроводів зовнішніх стін будівель.

Без блокувального пристрою експлуатується гідравлічний прес на дільниці переробки.

У зв’язку з наявними порушеннями та з метою попередження виробничого травматизму керівництву ПрАТ «Картонно-паперова компанія» під час перевірки рекомендовано негайно зупинити експлуатацію гідравлічного пресу дільниці переробки до усунення усіх небезпек.

За результатами перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто 5 інженерно-технічних працівників підприємства.

Інформаційно

Комплексними заходами, спрямованими на доведення умов і безпеки праці до нормативних вимог або підвищення існуючого рівня охорони праці на виробництві за 12 місяців 2019 року було заплановано та виконано 12 заходів на суму 1 мільйон 430 тис. грн. Витрати на охорону праці у співвідношенні до фонду оплати праці за 2019 рік станом на 31.12.2019 року склали  приблизно 4,9 %., що значно перевищує вимоги ст.19 Закону України «Про охорону праці».