Фахівці Держпраці наголосили на важливості виховання правової культури

10 грудня 2015

У рамках Всеукраїнського тижня права представниками ГУ Держпраці у Львівській області Бринь Ларисою та Чучманом Василем Ярославовичем проведено семінар з питань охорони праці та дотримання вимог трудового законодавства керівникам та спеціалістам закладів освіти у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Фахівці Держпраці наголосили освітянам на важливості виховання правової культури населення та обізнаності у частині забезпечення трудових прав громадян, передбачених  Конституцією України.

Разом з тим, головний державний інспектор відділу нагляду у АПК та СКС Лариса Бринь увагу слухачів привернула до безпечного  функціонування навчальних закладів в осінньо-зимовий період. Розглянула основні вимоги Закону України «Про охорону праці»,  наголосила на питанні  профілактики травматизму серед учасників навчально-виховного процессу, тощо.

Головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно правових актів Василем Чучманом роз’яснено основні права та гарантії громадян на працю та оплату праці, особливості  використання праці жінок, неповнолітніх та інвалідів.

Такогож змісту лекції фахівцем з охорони праці  Ларисою Бринь прочитані у Інституті математики та фундаментальних наук та Інституті телерадіокомунікацій та електронної техніки Національного Університету «Львівська Політехніка».

Інформаційно

Стаття 43 Конституції України. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.

Використання примусової праці забороняється. Не вважається примусовою працею військова або альтернативна (невійськова) служба, а також робота чи служба, яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду або відповідно до законів про воєнний і про надзвичайний стан.

Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров’я роботах забороняється.

Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.