Фахівці Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели технічну консультацію для працівників сільськогосподарського підприємства з питань безпеки праці у силосах і бункерах з метою профілактики виробничого травматизму

09 жовтня 2023
✅Фахівці Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели технічну консультацію для працівників сільськогосподарського підприємства з питань безпеки праці у силосах і бункерах з метою профілактики виробничого травматизму.
❕Технологічні процеси повинні відбуватися відповідно до схеми переробки та обробки зерна, затвердженої керівником підприємства.
Спуск працівників у силоси та бункери допускається лише у виняткових випадках за виробничою потребою та за наявності наряду-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки.
➡️Під час перебування працівника в силосі або бункері заборонено завантажувати або випускати зерно.
?На впускних та випускних пристроях розміщуються плакати “Не відкривати. Працюють люди”. На пульті управління механізмами, які подають продукт в силос чи бункер або забирають його, вивішується табличка з написом “Не включати. Працюють люди”.
?Варто відзначити, що роботи у силосах та бункерах проводяться за участю не менше трьох працівників:
?перший – той, що спускається;
?другий – той, що працює на лебідці;
?третій – спостерігач, який перебуває біля місця спуску для надання допомоги. Спостерігач слідкує за шлангом протигаза та не випускає з рук запобіжний канат, який закріплений другим кінцем до запобіжного пояса працівника, який спускається, постійно страхує працівника під час спуску та надає допомогу під час підняття.
✔️Особа, призначена роботодавцем відповідальною за проведення робіт у силосах або бункерах, перед початком спуску проводить інструктаж на робочому місці всіх працівників, задіяних у спуску, із записом про проведення інструктажу в наряді-допуску.”
?Отримати більше інформації – https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/ та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua