Як дізнатися офіційно ви працевлаштовані чи ні?

19 вересня 2018

ГУ Держпраці у Львівській області наголошує, що повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Наголошуємо, що працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

При цьому слід зазначити, що,  зареєструвавшись на веб-порталі ПФУ України,  можна здійснювати перегляд персональних даних щодо суми сплачених роботодавцем страхових внесків і тривалості зарахованого страхового стажу. Цю  інформацію можна отримати за допомогою послуги смс-інформування, яка безоплатно надається Пенсійним фондом. Консультації щодо підключення електронних сервісів ПФУ можна отримати в ГУ ПФУ або у сервісних центрах,  чи зателефонувавши за номером  255-45-34, 261-27-67.

Окрім цього, консультації щодо належного оформлення трудових відносин можна отримати у Громадській приймальні ГУ Держпраці у Львівській області за тел. 032 235-48-42.